tel: +48 665 66 44 55 email: biuro@domyexpert.com

WIĄZARY DACHOWE

Wiązary dachowe.

Konstrukcje dachowe wiązarowe to ekonomiczne rozwiązanie dla domów:

 • parterowych
 • parterowych z nieużytkowym poddaszem
 • piętrowych z nieużytkowym poddaszem

Zaplanowanie na etapie przygotowania budowy stropodachu wiązarowego pozwala uzyskać  oszczędności poprzez wyeliminowanie kosztownego i pracochłonnego stropu betonowego oraz odciążenie fundamentu i całej konstrukcji budynku.

Wiązary dachowe to gotowe elementy konstrukcji dachu (można je nazwać półfabrykatami), które  wyprodukowane w naszej fabryce, na placu budowy są montowane w gotową więźbę dachową w 1-2 dni.  W ten sposób nie ma potrzeby składania całej więźby z pojedynczych elementów, co wpływa na przyśpieszenie wszystkich prac budowlanych oraz stan bezpieczeństwa ponieważ eliminuje się długotrwałe przebywanie ludzi na wysokości do niezbędnego minimum.
Wiązary dachowe produkuje się z użyciem atestowanych ocynkowanych lub nierdzewnych płytek kolczastych.
Są to blachy stalowe z wytłoczonymi kolcami, które poddawane są testom wytrzymałości, w których sprawdza się ich wytrzymałość na rozciąganie, ściskanie oraz ścinanie. Za pomocą pras o dużym nacisku kolce płytek są wciskane w drewniane elementy łącząc je w wiązar.
Płytki kolczaste to technologia, która pozwala rozłożyć obciążenie między łączonymi elementami na tyle równomiernie, że unikamy naprężeń, które mogą się pojawić przy łączeniach za pomocą gwoździ.

Do produkcji wiązarów używamy drewna konstrukcyjnego C24, które jest czterostronnie strugane, suszone komorowo wg normy PN-EN338 do wilgotności max. 18%. Taka obróbka gwarantuje dużą wytrzymałość, stabilność wymiarową i relatywnie niską wagę w stosunku do drewna mokrego. Suszone drewno C24 jest również bardzo odporne na grzyby i pleśnie.
Wszystkie elementy drewniane, których używamy do produkcji są obrabiane za pomocą maszyn CNC, co bezpośrednio przekłada się na jakość i estetykę.

Przed przystąpieniem do produkcji w dedykowanym do tego celu programie przygotowujemy szczegółowy projekt konstrukcji dachu. W tym celu zostają wykonane obliczenia statyczno-wytrzymałościowe belek i łączników, poznajemy przekroje drewna potrzebne w danym miejscu i sposób, w który powinny zostać połączone. Obliczenia są wykonane przez doświadczonego konstruktora posiadającego odpowiednie uprawnienia i dzięki temu dach jest optymalny, nie za ciężki i nie za lekki, wytrzymały na napór śniegu i wiatru. Jest bezpieczny dla użytkowników.  
 
Zalety zastosowania wiązarów dachowych naszej produkcji:

 • Wygoda. Dzięki powierzeniu nam produkcji i montażu Państwa konstrukcji dachowej unikniecie, Państwo, zamieszania, niedomówień, braku komunikacji związanej nieodłącznie z koordynacją specjalistów i ekip na budowie. My zajmiemy się tematem Państwa konstrukcji dachowej kompleksowo: począwszy od wykonania projektu, poprzez produkcję wiązarów aż po ich montaż na budowie.
 • Szybkość budowy. Montaż nieskomplikowanego dachu to 1-2 dni. W porównaniu do montażu tradycyjnej więźby jest to bardzo krótki czas.
 • Precyzja wykonania dzięki zastosowaniu maszyn CNC do obróbki drewna.
 • Więźba z materiału wysokiej jakości - drewno w klasie C24.
 • Brak ukrytych kosztów i niemiłych niespodzianek - precyzyjna, określona przed rozpoczęciem produkcji cena i uzgodnione warunki realizacji. Dodatkowo relatywnie do tradycyjnych rozwiązań niższe koszty.
 • Bezpieczeństwo. Przed wykonaniem więźby, przy projektowaniu precyzyjnie obliczane są przewidywane obciążenia wobec czego więźba jest „uszyta na miarę” czyli:
  • bezpieczna
  • relatywnie tańsza w stosunku do tradycyjnych rozwiązań.

Dlaczego tańsza? Bo więźba robiona „na oko” dla bezpieczeństwa powinna być wykonana z takich przekrojów drewna, które na pewno wytrzymają obciążenia czyli zostanie na nią zużyte więcej drewna, a tym samym stanie się bardziej kosztowna, dodatkowo wymaga wielu godzin i dni pracy wykwalifikowanych specjalistów, a to generuje koszty…..

 • Jako stabilna firma o ugruntowanej pozycji na rynku w ramach umowy dajemy gwarancję na swój produkt.
 • Dostarczamy kompletną dokumentację, aprobaty, certyfikaty  itp.. To ważny punkt ponieważ dom  musi być wykonany z bezpiecznych, certyfikowanych materiałów.
 • Gwarantujemy porządek na budowie.  Przyjeżdżają gotowe elementy, nie ma odpadów i kosztów ich utylizacji.

ZOBACZ REALIZACJE

 

partnerzy

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej