tel: +48 665 66 44 55 email: biuro@domyexpert.com

Rekuperacja

W systemie rekuperacji chodzi o to żeby ciepła wyprodukowanego w naszym domu nie tracić ale po odzyskaniu wraz z odświeżonym powietrzem ponownie wtłaczać do domu. O zaletach rekuperacji wprowadzonej w domu z drewna klejonego można się długo rozpisywać. Właśnie dlatego skupimy się na tych najistotniejszych cechach.

Energooszczędność. Jedną z podstaw instalacji systemu rekuperacyjnego w domu z drewna jest niebywała oszczędność energii, która służy jego ogrzaniu. Prawidłowo zainstalowany, z odpowiednio poprowadzoną wentylacją, potrafi przyczynić się do znaczących oszczędności na wydatkach na ogrzewanie.

Świeże powietrze. Rekuperatory są wyposażone w profesjonalne filtry, które działają jak popularne ostatnimi czasy oczyszczacze powietrza. Wpływa to na nasze zdrowie, zwłaszcza jeśli mieszkamy w okolicach dużego miasta albo w obszarze o dużym stężeniu smogu.

Zmniejszanie ryzyka wystąpienia alergii. Ponieważ systemy rekuperacji pozbywają się wszelkiego rodzaju zanieczyszczeń powietrza, a także oczyszczają je z czynników uczulających, prowadzą do zmniejszenia ryzyka występowania alergii, a tym samym są czynnikiem bezpośrednio wpływającym na nasze samopoczucie. Usuwanie z powietrza alergenów – zwłaszcza w domu, w którym spędzamy dużo czasu- jest ważne dla dorosłych ale przede wszystkim dla dzieci.

Odpowiednia wilgotność powietrza. Zbyt suche powietrze prowadzi do alergii, złego samopoczucia, bólu głowy, dyskomfortu oddychania, kaszlu, podrażnień skóry. Duża wilgotność powietrza również nie najlepiej wpływa na nasze zdrowie. Prowadzi do problemów z oddychaniem, ograniczenia możliwości fizycznych organizmu. Przy podwyższonej wilgotności trudniej złapać oddech. Wysoka wilgotność może prowadzić do reumatyzmu, dolegliwości dermatologicznych, chorób nerek. Ponadto sprzyja oraz rozwojowi pleśni i grzybów na ścianach.

Ekologia. Produkcja ciepła nie jest korzystna dla środowiska z różnych powodów. Nie możemy jednak w naszej szerokości geograficznej z niej zrezygnować dlatego już wyprodukowane ciepło należy wykorzystać w taki sposób, żeby jego straty były minimalne. Tutaj doskonale sprawdzi się system rekuperacji.

Nasza strona wykorzystuje pliki cookies.

Strona używa cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług oraz prowadzenia statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia.

Akceptuję, nie pokazuj więcej